prosty program katalogowanie dóbr materialnych

prosty program katalogowanie dóbr materialnych

Ostatnio straciłem rachubę nad ilością wartościowych przedmiotów, które mam w domu. Chodzi głównie o różnego typu biżuterię, czy choćby monety, które kolekcjonował mój dziadek i zostały mi w spadku. Jakby to wszystko spisać? Są do takiego katalogowania jakieś specjalne programiki?

TomekK

Posty: 17

 
Oj trudna sprawa. Sam mam za mały majątek, żeby był sens sobie robić takie katalogi z informacjami. Ale może kiedyś będzie go więcej...who knows? ;)

1adversary

Posty: 21

 
Nie wiem w ogóle za bardzo o co Ci chodzi z tym programem? Program do spisywania informacji i przedmiotach? To można w byle notatniku sobie pozapisywać takie rzeczy przecież.

Szozi

Posty: 14

 
Różne programy do takich katalogów miałem i najlepiej mi się korzysta z SEJFSOFT ze strony www.sejfsoft.pl. Mam to cały czas i nie narzekam. Cały mój dobytek wpisany w dużą bazę danych, łatwy dostęp, zdjęcia i opisy przedmiotów – przydatne urządzenie.

eXtreme23

Posty: 15

 
Kolekcję to u nas w domu ma moja żona...jej to się biżuteria ze szkatułek wysypuje i ona to mogłaby prowadzić jakiś katalog rzeczy, bo ona to ma tendencję do gubienia rzeczy ;0

Anjinsaan

Posty: 14

 
Mnie znajomy namówił, żebym sobie zaczął spisywać różne tak zwane skarby poprzez program z portalu www.sejfsoft.pl, chodzi o wartościowe ruchomości, bo to się może przydać. Jego okradli i jako że miał taką listę z wykazem swojego majątku, szczegółowo opisanym to łatwiej było ustalić co dokładnie znikło i znaleźć parę rzeczy.

icee

Posty: 11

 
Może i dobrze mieć taki katalog dóbr, ale jakoś o tym nie myślę póki co. Nie mam czasu się takimi rzeczami zająć. Ciągle tylko praca, szkolenia, praca...

Asd7

Posty: 9

 
Chyba sobie też zacznę spisywać takie wartościowe rzeczy, mam trochę pamiątek rodzinnych, do tego kolekcję win, żona ma sporo biżuterii :P Z tego co się orientowałem to idealnie do takiego katalogowania nadaje się program SEJFSOFT -www.sejfsoft.pl. Jeszcze nie pobierałem, ale chyba się zdecyduję, cenowo nie jest źle. Pozdr.

Spirek

Posty: 11

 
Mam taki pomysł, żeby też zacząć sobie spisywać co dokładnie mam wraz z dokładnym opisem i zdjęciami. Ale to jednak będzie dość czasochłonne, bo takich rzeczy, które będę musiał uwzględnić trochę jest.

GF6

Posty: 14